Golden Castle s.r.o. na Facebooku

Nemovitosti v zahraničí

Čím dál více Čechů touží po tom vlastnit nemovitost v zahraničí. Svůj byt, apartmán, vilku, domek u moře. Společnost GOLDEN CASTLE s.r.o. se rozhodla pomoci splnit Vám Vaše sny a přání. Rozšiřujeme nabídku o nemovitosti v zahraničí.

Vlastníte chalupu, chatu, byt či jinou nemovitost v ČR, kterou nevyužíváte? Prodejte ji přes nás, současně Vám nejdeme vhodnou nemovitost v zahraničí u moře a jezděte na dovolenou s přáteli za sluníčkem k moři do svého. Případně můžete nemovitost u moře i výhodně pronajímat a vydělat tak slušné peníze.


Zobrazit více »

 Turecko

Každým rokem roste počet zahraničních klientů, kteří investují do nemovitosti na Turecké rivieře. Proto neváhejte, přicestujte do krajiny půlměsíce a najděte si s naší pomocí svůj druhý domov v blízkosti sluncem zalitých pláží Středozemního moře.

V případě, že letíte na dovolenou do Turecka a rádi byste si tam koupili nějakou nemovitost, stačí nahlásit, na kterém hotelu v Alányi budete, a naši obchodní partneři z Turecka si Vás vyzvednou v dohodnutý den a hodinu na recepci Vašeho hotelu. V době vašeho pobytu v Turecku se Vám budou plně věnovat a odpoví všechny Vaše dotazy.

Nemovitost v Turecku = vynikající možnost, jak zhodnotit své finanční zdroje.

Turecká riviera se rozprostírá na 8000 km dlouhém pobřeží, to znamená, že je zde velká přímořská oblast, kde se nachází krásná střediska jako je Antalya, Alanya, Belek, Kemer, Side. Až 300 slunečních dní v roce s průměrnou teplotou okolo 30° C, která ročně přiláká velké množství turistů.

Tato krajina nabízí nemovitosti vysokého standardu a provedení, jako i služeb servisu spojených s koupí, za stále velmi výhodné ceny, a to již od 32.000 €.

Občan České republiky může v Turecku bez problému nabýt nemovitost do svého osobního vlastnictví jako fyzická osoba. Důležitou věcí v Turecku je, že koupi nemovitosti pro cizince schvaluje vojenské velitelství. Armáda musí potvrdit, že nemovitost neleží ve vojenském pásmu. Tato akce trvá většinou kolem 2 měsíců.

Ve chvíli, kdy jste se rozhodli koupit nemovitost v Turecku, složíte rezervaci, následně s Vámi naši obchodní partneři v Turecku vypracují kupní smlouvu. Jedná se o smlouvu v anglickém jazyce. U jednání a podpisu smluv musí být vždy tlumočník. Po podpisu kupní smlouvy je třeba složit do depozitu 20% z kupní ceny. Následně se požádá místní katastrální úřad o převod na listu vlastnictví. V Turecku slouží jako list vlastnictví tak zvaný (TAPU). Oficiální dokument zajišťující vlastnictví Vaší nemovitosti. Dále budou třeba osobní údaje, jako je: jméno otce a matky, kopie pasu, 4ks fotografie, daňové číslo. O daňové číslo zažádá náš obchodní partner v Turecku za Vás.

Následně místní katastrální úřad zašle žádost vojenské správě do Izmíru, aby získal písemné potvrzení, že se nemovitost nenachází ve vojenském pásmu (většinou jen formalita). Jakmile vše proběhne, hned Vás kontaktujeme a domluví se den a hodina, kdy se dostavíte na katastrální úřad v Turecku. V ideálním případě bude na katastru přítomný prodávající, kupující a zástupce realitní kanceláře. V případě že se nemůžete dostavit na katastrální úřad, lze to řešit ověřenou plnou mocí na zástupce realitní kanceláře. Dále bude u jednání přítomný soudní tlumočník, který podle Tureckého zákona musí bát přítomný. Před konečným převodem na listu vlastnictví je nutné uhradit zbytek kupní ceny, daně a poplatky z nemovitosti. Registrace Vaší nemovitosti na obci (ISKAN).

Když už budete zapsáni na listu vlastnictví a budete mít klíče od své nové vysněné nemovitosti, naše práce nekončí. Pomůžeme Vám zaregistrovat a zapojit vodu, elektřinu, telefon, zajistit pojištění nemovitosti. Pomůžeme Vám při zařizování vašeho apartmánu, nebo vilky. V případě že budete chtít dělat nějaké další úpravy, můžeme zařídit profesionální personál.

Abyste nemuseli na úřady, řešit faktury, placení. Můžeme zajistit včasné pravidelné placení. Také máte jistotu, že vaši nemovitost v pravidelných intervalech někdo kontroluje.

Když už je to vše zařízené, nezbývá než popřát krásné užívání Vaší vysněné nemovitosti a poděkovat za důvěru, kterou jste do nás vložili.

Tým společnosti GOLDEN CASTLE s.r.o.


Zobrazit více »

 Kapverdské ostrovy (Kapverdy)

„A když Bůh dokončil Stvoření světa a pohlížel na své dílo, spráskl ruce nad tou nádherou a drobečky z jeho rukou spadly do moře a vytvořily nádherné místo – Kapverdské ostrovy.“ Tak praví jedno z přísloví na ostrovech.

Toto překrásné a pro většinu lidí neznámé tropické souostroví se nachází uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu. Skládá se z deseti hlavních větších ostrovů, a dále pak z řady malých ostrůvků. Kapverdy jsou ostrovní stát v Africe. Staly se republikou v roce 1975, když získaly nezávislost na Portugalsku. Ostrovy jsou pojmenovány podle poloostrova Cap-Vert (z francouzštiny "Zelený mys"), který tvoří nejzápadnější bod kontinentální Afriky. Vznikly následkem sopečné erupce a každý z nich je naprosto odlišný, na jednom najdete překrásné bílé nekonečné písečné pláže s jemným pískem a azurově čistou vodou, jejíž teplota během roku nikdy neklesne pod 22 °C, jinde vyprahlou měsíční krajinu, na dalším pak úrodnou bohatou vulkanickou půdu se spoustou tropického ovoce, čajových a kávových plantáží a drobných vinic. Nejvyšší hora, Pico do Fogo na ostrově Fogo, se tyčí až do 2 829 m nad hladinu moře. Písečné duny a opuštěné ztroskotané koráby, horské štíty a panoramata. Kapverdské ostrovy můžeme rozdělit na návětrné a závětrné, jelikož v této oblasti vanou celoročně pasátové větry. Severní ostrovy jsou takzvané návětrné (Grupo Barlavento) a jižní závětrné (Grupo Sotavento. Z tohoto důvodu jsou také ostrovy vyhledávány především vášnivými sufaři a vyznavači windsurfingu. Výborné podmínky tu jsou také pro rybáře. Snad ještě větším lákadlem je potápění v průzračných azurových a teplých vodách (především na ostrově Sal). Objevíte zde nejen krásu podmořského světa plného jeskyní, korálů, rostlin a mořských živočichů, ale můžete se také stát na chvíli společníky zdejším želvám (karety obecné) které v dospělosti dosahují váhy až 150 kg a žijí zde ve volných vodách. Na odlehlejších místech je možné sledovat i velryby. Kapverdy zažívají v současné době stavební „boom“ a turistický rozvoj, stále jsou ale ideálním místem pro klidnou dovolenou. Nabízejí velmi dobré podmínky investice do nemovitostí s možností pronájmu. Platí se tu kapverdským escudem, ale je možné užívat i Euro, které je akceptováno v každém obchodě či restauraci.

Ti, kdo hledají zábavu, také nebudou zklamáni. Přímořská letoviska nabízejí řadu atrakcí i veselý noční život. Diskotéky nebo živé kapely v restauracích jsou zde velmi oblíbené. Kapverďané milují rytmy. Mmají svou typickou národní hudbu zvanou morrna. Za její kolébku se pokládá ostrov Boa Vista, odkud pochází mnoho kapverdských hudebníků.

Národním heslem všech kapverďanů je "NO STRESS"

Návětrné ostrovy jsou: Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2 - neobydleno), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2), kde je mezinárodní letiště. Díky tomu tu je nejširší výběr z hotelových komplexů a i dalšího turistického vybavení. Atrakcí, kterou jinde nenajdete, je na ostrově Sal možnost koupele v husté slané vodě při návštěvě jezera v sopečném kráteru Pedra de Lume. Boavista (620 km2).

Závětrné ostrovy jsou: Maio (269 km2), Santiago (991 km2), který byl také nejdříve osídlený. Ostrov nezapře svou atmosférou i kulturou blízkost afrických břehů. Vzniklo tu nejstarší evropské město v tropech – Cidade Velha, jehož dochované památky jsou dnes zapsané na seznam UNESCO. Fogo (476 km2) Na tomto ostrově lze obdivovat různé bizarní tvary sopečných skal a lávových polí. Pláže tu jsou z černého písku. Ostrov Brava (64 km2), pro své bohaté rostlinstvo získal tento ostrov přízvisko "ostrov květin", navíc tu vyvěrají i minerální prameny, nejznámější je Fonte de Vinaigre.Typ nemovitosti:      Lokalita: